Choroba borelioza leczenie naturalne

Choroba borelioza jest ciężka do wyeliminowania, ale leczenie naturalne może w dużym stopniu przynieść poprawę stanu zdrowia pacjenta. Borelioza przenoszona przez kleszcze to choroba zakaźna charakteryzująca się szerokim wachlarzem objawów, z których najbardziej znanym jest rumień pierścieniowy wędrujący. Główną przyczyną boreliozy jest zakażenie bakterii Borrelia. Ten typ bakterii jest przenoszony głównie przez kleszcze (ale też m.in. przez komary i meszki), w których namnaża się i jest wydalany wraz z kałem, ale ten rodzaj zakażenia może być również udziałem niektórych typów wszy – ludzkich, łonowych.

Mechanizm zakażenia człowieka boreliozą zachodzi poprzez ukąszenie przez kleszcza. W przypadku ugryzienia lub zgniecenia kleszcza, w miejscu tym rozwija się reakcja alergiczno-zapalna. Charakteryzuje się ona rumieniem i stopniowo migruje do sąsiednich części ciała, a później osoba zarażona wykazuje oznaki zatrucia organizmu.

Okres inkubacji boreliozy odkleszczowej wynosi od 1 do 30 dni, najczęściej 7-14 dni. W tym okresie na ludzkiej skórze widoczne jest jedynie zaczerwienienie. Z czasem nasila się i zaczyna przypominać „cel” we wzorze. Jednak po 10 dniach miejsce ukąszenia blednie, a „pierścienie” pozostają wyraźnie zaznaczone. Wraz ze wzrostem i rozprzestrzenianiem się rumienia, który może osiągnąć od 3 do 70 cm, w miejscu ukąszenia pojawia się swędzenie, obrzęk, a niekiedy bolesność.

Kilka dni później, pod koniec okresu inkubacji, ofiara zaczyna odczuwać oznaki zatrucia. Typowe objawy na tym etapie boreliozy to ogólne złe samopoczucie i osłabienie. Ale też łagodne bóle głowy, nudności oraz bóle mięśni i kości. Temperatura ciała wzrasta do 38 ° C, czasami pojawiają się dreszcze. Ponadto po około tygodniu temperatura ciała spada do 37 ° C i towarzyszy ofierze jeszcze przez kilka dni. Miejsce ukąszenia zaczyna tracić wrażliwość i kurczy się. Dodatkowo pacjent może mieć wysypkę skórną, zapalenie spojówek, bóle stawów, ból gardła, kaszel i obrzęk jąder.

Borelioza leczenie wytyczne

Podstępność boreliozy polega na tym, że jej pierwsze objawy, opisane powyżej, mogą zniknąć po kilku dniach lub tygodniach, nawet bez leczenia, ale infekcja pozostaje (dlatego warto poznać wytyczne co do leczenia, ponieważ niczego nie podejrzewająca osoba staje się nosicielem infekcji , która po przejściu w stan przewlekły stopniowo szkodzi organizmowi).

Jeśli dana osoba ma osłabiony układ odpornościowy lub jakiekolwiek nieprawidłowości rozwojowe, predyspozycje genetyczne, a także nie podejmie niezbędnego leczenia, objawy zmian chorobowych boreliozy mogą być dość nieprzewidywalne. Mogą one wpływać na układ nerwowy i sercowo-naczyniowy, układ mięśniowo-szkieletowy i wyściółkę mózgu, prowadząc do niepełnosprawności, a nawet śmierci!

Odpowiedź immunologiczna na zakażenie boreliozą jest późna, dlatego aby zapobiec przewlekłej chorobie, konieczna jest konsultacja z lekarzem nie tylko przy pierwszych oznakach boreliozy, ale także bezpośrednio po ukąszeniu przez kleszcza.

Czy borelioza jest wyleczalna?

Czy borelioza jest wyleczalna?to pytanie bardzo często zadawane jest przez osoby obawiające się ukąszenia przez kleszcze. W tym miejscu od razu rozwiewamy wątpliwości. Jest to choroba wyleczalna, ale należy szybko ją rozpoznać i dobrać odpowiednie leczenie zgodnie z obowiązującymi standardami. Pierwszym krokiem do naszego bezpieczeństwa jest jednak zapobieganie ukąszeniom przez kleszcze.

Jak leczyć boreliozę?

Jak leczyć boreliozę? Cały proces może odbywać się na kilka sposobów (leczenie farmakologiczne, naturalne etc.), a kluczową sprawą jest tutaj stały nadzór specjalistów. Na chwilę powróćmy jednak do kwestii zabezpieczania się przed ukąszeniami kleszczy, ponieważ nie ma innych środków zapobiegawczych, które chroniłyby przed wystąpieniem i rozwojem boreliozy, w tym szczepień.

Jak więc właściwie się chronić? Idąc do lasu ubieraj się tak, aby kleszcz nie dostał się na skórę – wysokie buty, długie spodnie wsunięte w skarpetki, koszula z długimi rękawami wsuniętą w spodnie (dobrze, jeśli posiada ciasne mankiety), rękawiczki i czapka. Traktuj ubrania środkami odstraszającymi owady – tak zwanymi repelentami; jak również odkryte obszary ciała. Jeśli masz w domu psa, po spacerze koniecznie zbadaj go pod kątem kleszczy, ponieważ mogą zejść ze zwierzęcia i wczołgać się na Ciebie lub Twoich bliskich. Jeśli roztocze dostanie się na skórę i przyklei, należy je usunąć.

Jak natomiast usuwać kleszcza? Należy przekręcać go stopniowo, nie naciskając mocno, aby jego wewnętrzna zawartość nie dostała się pod skórę, ponieważ to właśnie ta treść zawiera czynniki wywołujące boreliozę. Po złapaniu kleszcza za głowę, stopniowo odkręcaj go jak śrubę. Następnie po ugryzieniu potraktuj ciało środkiem dezynfekującym. Po usunięciu kleszcza zgłoś się do lekarza.

Pamiętaj też, że usuwając kleszcza np. ze zwierzęcia, nie zgniataj go paznokciami, aby zawartość kleszcza nie dostała się na skórę. Jeśli na ciele znajduje się otwarta rana (skaleczenie itp.), infekcja może łatwo dostać się do niej i zainfekować Twój organizm.

Leczenie boreliozy prądami elektromagnetycznymi

Leczenie boreliozy prądami elektromagnetycznymi, czyli terapia biorezonansowa, może przynieść zbawienne skutki w walce z chorobą. W tej formie leczenia wykorzystuje się istniejące w ciele oraz wokół niego elektromagnetyczne drgania. Specjalistyczny aparat BICOM wyłapuje patologiczne drgania zakłócające. Są one wywołane na przykład toksynami, wirusami, metalami, pasożytami, bakteriami, alergiami, infekcjami czy niewyleczonymi chorobami. Te negatywne dla naszego organizmu drgania są przekształcane w terapeutyczne drgania harmoniczne. Następnie z powrotem trafiają z urządzenia do organizmu pacjenta. Ich częstotliwości są jednak dzięki specjalistycznej aparaturze wzmacniane i harmonizowane.

Borelioza leczenie niekonwencjonalne

Borelioza leczenie – w ujęciu leczenia niekonwencjonalnego często znacznie słabnie lub całkowicie zanika. W Polsce wciąż wiele osób nie uznaje tej formy terapii za zasadną, jednak tysiące wyleczonych pacjentów mówią same za siebie. Ludzie, którzy skorzystali z ofert takich klinik, jak nasza, nie mają wątpliwości… Był to ważny krok w ich powrocie do pełni zdrowia. Dlatego też zachęcamy Państwa do skorzystania z naszych usług. Dajcie sobie szansę na całkowite wyleczenie oraz nowe życie bez kłopotliwych często dolegliwości. Nasz zespół specjalistów poprowadzi Państwa przez cały proces leczenia, a przed jego rozpoczęciem chętnie odpowie na wszelkie pytania. Zapraszamy do Nova Vita.