Biorezonans magnetyczny

Biorezonans magnetyczny to specjalistyczna metoda terapii oraz diagnostyki, która rozpoczęła nowe podejście do medycyny. Potrafi on wykryć ukryte przyczyny różnych chorób i pozwala na przeprowadzenie delikatnej formy bezlekowej kuracji zdrowotnej. Biorezonans wykorzystuje drgania elektromagnetyczne o precyzyjnie określonej częstotliwości do neutralizowania drgań patogennych czynników. Chodzi między innymi o bakterie, pasożyty, grzyby, wirusy i pierwotniaki. Umożliwiają to specjalistyczne urządzenia, które generują fale elektromagnetyczne z określoną częstotliwością drgań patogenów. Drgania o właściwie dobranej częstotliwości uszkadzają więc strukturę bakterii, pasożytów i wirusów i pozwalają usunąć je z organizmu. Metoda ta z roku na rok zyskuje coraz większą liczbę entuzjastów. Terapia biorezonansowa na aparacie Bicom Optima pozwala wspomagać ponad 480 jednostek chorobowych.

Co to jest biorezonans?

Odpowiadając więc wprost na pytanie „co to jest biorezonans?”… Biorezonans jest specjalistyczną metodą diagnostyki i terapii, która zapoczątkowała zupełnie nowe podejście do medycyny. Zasady obowiązujące w metodzie biorezonansowej potwierdzają najnowsze wyniki badań w dziedzinie biofizyki i mechaniki kwantowej, choć dotychczas były one pomijane w medycynie konwencjonalnej. Biorezonans potrafi wykryć nawet ukryte przyczyny choroby i przeprowadzić delikatną formę bez lekowej kuracji leczniczej.

Biorezonansowe testowanie alergenów (BRT) jest w pełni uznawane przez Światową Organizację Zdrowia WHO – jako medycyna naturalna, a wyniki są na Zachodzie Europy honorowane na równi z testami skórnym, płatkowym lub z krwi. Zakres testów BRT jest jednak znacznie szerszy, gdyż sprawdzeniu możemy poddać praktycznie wszystko co spożywamy, używamy lub nas otacza.

Metoda biorezonansowa

Metoda biorezonansowa to z pewnością zagadnienie, którym warto się zainteresować. Czy nie zastanawia Cię, dlaczego pomimo ogromnego postępu naukowego coraz więcej ludzi cierpi na alergie i choroby przewlekłe? Chorują nie tylko dorośli i starsi, ale również dzieci. Aby uzyskać odpowiedź na to pytanie i zapobiegać zachorowaniom, powstała nowa metoda biorezonansu dla diagnozowania i terapii niebezpiecznych alergii chorób przewlekłych. Terapia biorezonansowa uwzględnia homeopatię i akupunkturę oraz uznaje leczenie holistyczne i nadal uważana jest za metodę niekonwencjonalną.

Pragniemy wspierać lekarzy oraz metody naturalnego leczenia, uwalniając chorych nie tylko od uciążliwych objawów zachorowania, lecz całkowicie usuwając ich dolegliwości bez żadnych skutków ubocznych.

Zapoznając się z treścią następnych zakładek na naszej stronie, na podstawie symptomów nareszcie dowiesz się, które niezdiagnozowane choroby Ci dokuczają. W kolejnych działach przybliżymy informacje na temat podstawowych przyczyn chorób przewlekłych oraz metodę diagnozowania biorezonansowego.

Bicom optima – nasz sprzęt

W Nova Vita pracujemy na nowoczesnych urządzeniach Bicom Optima B25 v 5.0 oraz Bicom 2000 firmy Regumed Gmbh. Nasze urządzenia posiadają ważne certyfikat zgodności z normą PN-EN 62353 DIN VDE 0751 dla sprzętu medycznego, certyfikat TÜV oraz aktualne przeglądy.

W gabinecie praktykę prowadzą wyszkoleni terapeuci. Posiadają oni certyfikaty ukończenia szkoleń z biorezonansu wydane przez MONADITH-BIOMED s.c. Gabinet nie prowadzi działalności medycznej, nie stawia diagnoz medycznych i nie leczy w rozumieniu medycyny akademickiej. W naszym gabinecie prowadzamy testy i terapie biorezonansowe. Nie zastępują one wizyty lekarskiej i klasycznych badań medycznych. Test stwierdza jedynie obecność określonych drgań biorezonansowych.

Czynniki zewnętrzne

Żyjemy w dostatku i przepychu. Wspomagają nas nowe technologie, szybkie środki transportu i komunikacji. Żyjemy wśród niezliczonej ilości substancji chemicznych, które są częścią naszej codzienności: spożywamy je, dotykamy i wdychamy. Żyjemy o wiele szybciej i łatwiej niż nasi przodkowie, jednak wraz z rozwojem postępu cywilizacyjnego płacimy za niego coraz wyższą cenę.

Ludzie nowożytni narażeni są na szereg różnych stresów. Dodatki chemiczne w naszej żywności i wodzie pitnej, toksyny środowiskowe, duże natężenie promieniowania, stosowanie leków w hodowli zwierząt przyczyniają się do nasilenia fizycznego i psychicznego stresu. Zaburzenia te mogą mieć bardzo zły wpływ na zdrowie ludzi. U niektórych występują zaburzenia w samopoczuciu, przewlekłe zmęczenie lub poważne dolegliwości fizyczne.

Zwróćmy uwagę, że pacjenci z takimi samymi symptomami zachorowania, mogą cierpieć na zupełnie inne choroby i z zupełnie innych przyczyn, które należy wyeliminować celem uleczenia. W przeciwieństwie do konwencjonalnych metod leczenia, biorezonans pozwala dotrzeć do źródła choroby badając pacjenta indywidualnie i całościowo.

Samouzdrawianie

Organizm człowieka z natury ma duże zdolności samouzdrawiające. Człowiek posiada fenomenalny system regulacyjny, który pomaga odnawiać równowagę raz za razem w odpowiedzi na nietypowe, szkodliwe wpływy oddziałujące na organizm.

Jednakże liczne przewlekłe formy stresu skutkują przeciążeniem zdolności samouzdrawiania organizmu. Jeśli człowiek doświadcza zbyt wielu stresów lub stresów przewlekłych może to utrudnić lub nawet zablokować zdolności regulacyjne organizmu jak i umiejętności samouzdrawiania.

Nowe technologie a biorezonans

W dzisiejszych czasach możemy przesyłać obrazy przez eter i rozmawiać z ludźmi oddalonymi o tysiące kilometrów. W innych dziedzinach również widzimy szybki postęp technologiczny. Badania w dziedzinie mechaniki kwantowej i biochemii otworzyły wcześniej niewyobrażalne możliwości. Właśnie te badania pomagają wyjaśnić podstawy zasad metody biorezonansu.

Emisja energii

Materia to skompresowana energia, która również emituje energię. Każda substancja a więc też każda komórka, każda część ciała, ale również wirusy, bakterie, pyłki, pasożyty, grzyby itp. Emitują energię. Każdy rodzaj energii ma wysoce zróżnicowaną, typową dla siebie długość lub częstotliwość fali. Parametry te nazywa się też wzorcem częstotliwości.

Komunikacja komórek

Nasze życie pełne informacji i komunikowania, uświadamia nam fakt, że organizm może funkcjonować i regulować się właśnie dzięki komunikacji i przepływowi informacji, który odbywa się pomiędzy różnymi komórkami w ciele. Udowodniono, że komórki komunikują się ze sobą “błyskami światła”. Udostępniają sobie informacje używając określonych częstotliwości. W zdrowym ciele przepływ takich informacji odbywa się bezproblemowo. Każda komórka i część ciała wypełnia swoje zadanie prawidłowo.

Zaburzenia

Kiedy szkodliwe substancje takie jak toksyny, wirusy, bakterie lub negatywne promieniowanie spowodowane stresem wpływa na organizm, komunikacja między komórkami jest utrudniona. Zaburzenia komunikacji międzykomórkowej mogą powodować zmiany fizyczne w organizmie. W przypadku ograniczonej komunikacji między komórkami, ich właściwe funkcjonowanie jest niemożliwe. Skutki uboczne złej komunikacji międzykomórkowej ujawniają się w postaci zaburzeń dobrego samopoczucia, słabą wydajnością organizmu, przewlekłym zmęczeniem a nawet zmianami fizycznymi, którym towarzyszą poszczególne objawy. W organizmie, w którym występuje osłabienie, czasem genetyczne będą pojawiać się jego symptomy.

Diagnoza i leczenie poprzez biorezonans

Dzięki urządzeniu Bicom Optima, substancje wywołujące stres i ich wpływ na pacjenta mogą zostać wykryte. Ta szybka i bezbolesna procedura pozwala ustalić co szkodzi danemu człowiekowi, np. bakterie, wirusy, grzyby, pasożyty, alergeny, elektrosmog, itp. Komunikacja między komórkami może wrócić do normy, a substancje wywołujące stres mogą być wykrywane i usuwane.

Biorezonans magnetyczny opinie i program leczenia

Biorezonans magnetyczny zbiera od lat świetne opinie, jednak jak wygląda program leczenia? Dzieli się on zasadniczo na dwa etapy:

  1. Diagnoza – poprzez specjalną, bezbolesną procedurę, terapeuta dowiaduje się czy istnieją jakieś nietolerancje, czy niektóre organy są osłabione, czy jakieś toksyny mają wpływ na ciało. W ten sposób przyczyny złego samopoczucia mogą być bardzo szybko odkryte.
  2. Terapia – w większości opracowywana jest indywidualna metoda leczenia oraz omawiane są możliwe środki uzupełniające.

Leczenie polega na umieszczeniu elektrod urządzenia Bicom Optima na pacjencie, który siedzi lub leży w wygodnej pozycji. Sesja trwa zazwyczaj od pięciu do trzydziestu minut, jest bezbolesna i przyjemna dla pacjenta. Celem terapii jest przeciwdziałanie czynnikom powodującym choroby i zachęcenie komórek do komunikacji w organizmie. Ilość zabiegów ustala się indywidualnie, gdyż zależy od wielu czynników. Pacjent powinien informować terapeutę o wszystkich zmianach w stanie zdrowia.

Przez cały czas trwania terapii pacjent powinien codziennie wypijać półtora litra wody z niską zawartością minerałów. Tylko woda z niską zawartością minerałów może wyeliminować szkodliwe substancje uwolnione z organizmu podczas terapii. Należy pić wodę, aby pomóc w detoksykacji.

Należy unikać alkoholu i kawy przez co najmniej 6 godzin przed i po sesji. Podczas trwania terapii nie zaleca się jedzenia wieprzowiny, ponieważ wywiera ona wpływ na układ limfatyczny. Unikaj również cukru, gdyż niszczy on bakterie jelitowe i odpowiada za wiele chorób jelitowych.

Reakcją na terapię może być zmęczenie bezpośrednio po zabiegu, uderzenia gorąca lub dreszcze lub zawroty głowy, ale reakcje te zazwyczaj mijają po krótkim czasie.

Liczba zabiegów zależy od różnych czynników, np. powagi choroby, stanu pacjenta itd. dlatego całkowity koszt terapii jest indywidualny. Jej cena zależy od ilości wykonanych zabiegów.