Borelioza Gorzów Wlkp

Borelioza Gorzów Wlkp – to hasło, które często wpisują do wyszukiwarki internetowej mieszkańcy naszego miasta i okolic po zauważeniu u siebie niepokojących objawów i zmian na ciele.

Maj i czerwiec to okres największej aktywności kleszczy leśnych, które są odpowiedzialne za chorobę zwaną boreliozą. Gdzie i jak można się nią zarazić? Poprzez ukąszenia niektórych rodzajów kleszczy. Sezonowość ich występowania utrzymuje się od maja do września. Borrelia (bakterie wywołujące chorobę) dostają się do organizmu w miejscu ukąszenia kleszcza. Po kilku dniach (3 do 30 dni) migrują w skórze wokół miejsca ugryzienia. Następnie przez naczynia limfatyczne lub wraz z krwią trafiają do innych narządów lub obszarów skóry.

Istnieją trzy etapy objawów boreliozy. Charakterystyczną cechą wczesnej fazy boreliozy jest rumień pierścieniowy wędrujący, który objawia się u 75% pacjentów. Najpierw w miejscu ugryzienia pojawia się plamka, która następnie powiększa się i najczęściej odbarwia w środku. Może przypominać „bycze oko” – zaczerwienienie pośrodku otoczone bladym pierścieniem, a na zewnątrz obwódką zapalną. Wielu pacjentów odczuwa pieczenie i swędzenie w obszarze rumienia. Bez leczenia znika w ciągu 3-4 tygodni.

Objawy wczesnego stadium zaawansowanego pojawiają się po kilku dniach lub tygodniach, gdy bakterie rozprzestrzeniają się po całym ciele. Na tym etapie obejmują między innymi zespół grypopodobny (zmęczenie, dreszcze, gorączkę, bóle głowy, bóle mięśni, bóle stawów, sztywność karku) oraz nieprawidłowości neurologiczne (zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, porażenie nerwów czaszkowych, radikulopatie czuciowe i ruchowe)

Objawy późnego stadium nieleczonej choroby z Lyme pojawiają się miesiące i lata po początkowym zakażeniu. U 60% pacjentów rozwija się zapalenie stawów, zwykle kilku dużych stawów, często kolana. Inne późne objawy to zmiany skórne (zanikowe przewlekłe zapalenie skóry), przewlekłe choroby ośrodkowego układu nerwowego, encefalopatia, zaburzenia snu, pamięci, uwagi i nastroju.

Diagnostyka Gorzów borelioza

Diagnostyka Gorzów borelioza – co robić, gdy zauważymy u siebie objawy tej groźnej i niepokojącej choroby? Należy pamiętać, że niestety nie ma szczepionki na tę chorobę. Dla osób niezarażonych wskazówką będą oczywiście działania profilaktyczne. Idąc do lasu trzymaj się wyznaczonych ścieżek, noś pełne ubranie z mankietami, a spodnie wsuwaj do butów lub skarpet. Warto też stosować preparaty odstraszające kleszcze. Po każdym spacerze lub wyprawie do lasu należy obejrzeć szczegółowo całe ciało i sprawdzić, czy nie ma na nim zassanych kleszczy. Jeśli je zauważymy, należy udać się do lekarzu w celu ich usunięcia lub zrobić to samemu, jeśli znamy właściwą technikę. Nieumiejętne usuwanie kleszcza może spowodować, że część jego ciała zostanie w naszym ciele i nadal będzie je zatruwać.

Co jednak, jeśli już wiemy, że zostaliśmy zarażeni albo to przeczuwamy? Niestety dostępne obecnie laboratoryjne testy nie są całkowicie wiarygodne i nie mogą w pełni potwierdzić lub wykluczyć w stu procentach boreliozy. Tu pojawia się jednak metoda testowania wegetatywno-rezonansowego naszymi aparatami Bicom Optima. Daje ona bardzo wysoką pewność wychwycenia boreliozy i tak zwanej koinfekcji. Po pozytywnym wyniku testu, gdy mamy już pewność obciążenia organizmu boreliozą, możemy przystąpić do terapii biorezonansem za pomocą aparatu Bicom Optima. Terapia pozwoli wyeliminować obciążające nasz organizm bakterie i wirusy, ale również usunie toksyny, wspomoże układ nerwowy i narządy ruchu, mięśni i stawów.

Wybierz Nova Vita

Wybierz Nova Vita – sprawdzony gabinet biorezonansu z Gorzowa Wielkopolskiego. Dysponujemy najnowszym sprzętem z wszelkimi atestami i certyfikatami. Jak wygląda leczenie za pomocą Bicomu? Aparat dzięki specjalnym elektrodom rejestruje występowanie w organizmie pacjenta określonych częstotliwości wirusów, bakterii i pierwotniaków powiązanych z boreliozą. Jest w stanie wykryć nawet kilkadziesiąt różnych rodzajów, w przeciwieństwie do tradycyjnych testów przeprowadzanych w warunkach laboratoryjnych. To obecnie najbardziej skuteczna metoda, ponieważ Bicom Optima wykrywa fale elektromagnetyczny, emitujące od każdej z bakterii.

Borelioza lekarz Gorzów

Borelioza lekarz Gorzów – jeśli szukasz pomocy, umów się do nas na wizytę. Nasi terapeuci ocenią w jaki sposób powinna zostać poprowadzona Twoja indywidualna terapia. Ilość wizyt będzie zależna od Twojego stanu zdrowia. Ilość zabiegów, częstotliwość wizyt zostanie ustalona po pierwszej wizycie wstępnej. Wszystko bowiem zależy od stopnia rozsiana i głębokości choroby, umiejscowienia i liczby cyst przetrwalnikowych i szybkości ich otwierania się. Jak również od współistnienia innych toksyn i patogenów w organizmie. Pierwsze efekty terapii biorezonansem są w wielu przypadkach widoczne już po kilku sesjach. Pacjenci wskazują wówczas, że wraca ich ruchomość kończyn, ustępuje ból czy znika obrzęk. Terapii nie należy jednak przerywać, bo jej efekty będą krótkotrwałe. Istotą wyleczenia jest kompleksowe przejście całej terapii.